Yetişkinler İçin Atölyeler

RÜYA ATÖLYESİ

Rüyaların gizli dilini çözmek istemez misiniz? Bu atölyede rüyalarınızın resmini yapıp, kişisel sembollerinizi keşfederek onları analiz ediyoruz.


 

SANAT ATÖLYESİ

Temel sanat eğitimi yöntemlerini kulanarak resimde; nokta-çizgi, renk, leke, kompozisyon bilgilerini kavratarak çeşitli tekniklerle resim yaptığımız bu atölyede amacımız; Resim yaparken temel sanat teknik ve kuramlarını görmek,uygulayabilir hale gelmek, kendini sanat yoluyla ifade edebilmenin hazzını yaşamak, sanat akımları ve sanat tarihi üzerine söyleşiler yaparak entellektüel paylaşım ve zenginleşme fırsatı bulmak, bir resmin nasıl okunabileceğine bilgi ve birikim edinmek. Karakalem, akrilik boya, yağlıboya, pastel, karışık malzeme ve kolaj teknikleri öğretilecektir.


 

DIŞAVURUMCU SANAT ATÖLYESİ

Farkındalık. İçgörü. Empati. Yaratıcılık. İletişim becerisi. Sanatın şifalı gücü. Dönüşüm… Kim bunları istemez ki?

“Ben çöp adam bile çizemem”

Çoğu kez kendimizi tanımlarken ne kadar keskin sınırlar koyarız. Bunu başkası bizim için yapsa ona “Önyargılı” deriz. Sanata yakınlık, yatkınlık da böyledir. Ya çok iyi resim yaparız ya da çöp adam bile çizemeyiz. Keskin tanımlamalar kişinin kendisini sanat yoluyla ifade etmesini, bunun zevkli, dönüştürücü yanlarını keşfetmesini, kullanmasını engeller.

Sanat her zaman düşüncelerimizi, inançlarımızı, isyanlarımızı, korkularımızı, kaygılarımızı, sevinçlerimizi, hayallerimizi ifade etmekte güçlü ve etkin bir yöntemdir. Sanat bize baş etme, değiştirme, iyileştirme konusunda tarih boyunca hep iyi bir kılavuz olmuştur.

Atölye sürecinde; zaten her insanın içinde bulunan yaratıcılığı açığa çıkartarak, yepyeni bir yol bulacağız kendimize. Bu sayede kendimizi ifade etmemizin, geliştirmemizin ve sorunlarla başa çıkabilmemizin türlü farklı biçimini öğreneceğiz.

Her türlü malzemeyi kullanarak, sanatın ışığında bir iç yolculuğa çıkma zamanıdır. Duygularımızla, boyayla, çamurla, fırçayla, ellerimizle, keserek, yapıştırarak kendimize yeni pencereler, kapılar açma zamanıdır.

 


 

EN EĞLENCELİ ATÖLYE

Acaba kendinizi ne kadar iyi ifade ediyorsunuz? Bunu arkadaşlarınızla ya da eşinizle gelip, bir çocuğun oyunun içinde koyboluşu gibi eğlenerek keşfedin.

Çocuk Atölyeleri için tıklayınız